KLAPP RETKED

Noorte tervislikuks arenguks ja õpihuvi tekkeks on vaja arendada iseseisvust, avastada oma tugevused ja mõista, kui oluline on olla osa grupist. 

Meie retked tuginevad noorte autonoomiale, kompetentsus- ja kuuluvustundele. 

KLAPP retkel on mitmeid kihte. Need  on täis seiklusi, mille käigus märgatakse emotsionaalseid ja sotsiaalseid mustreid, mis on kasulikud igapäevases elus.  

Rahvusvahelises praktikas on osalejate isiklikuks ja omavaheliste suhete arenguks kasutatud vabaõhu-seiklusprogramme alates 1970. aastast. KLAPP-programm on rohkem kui tavaline metsaseiklus. Noored peavad hakkama saama eluga metsas, õppima hakkama saama eluga ilma elektrita, õppima kütma maja, valmistama toitu ja leidma viise, kuidas sisustada oma aega. Noori juhitakse erinevate toetavate tegevustega avastama põnevat ja keerulist inimsuhete maailma. Retkede käigus saadakse teada, kuidas analüüsida oma emotsioone, mille käigus luuakse ruum, kus noored saavad ennast väljendada ja mõistavad, kuidas kuulata teisi.  

Parim viis KLAPP retki mõista on nendes osaleda. 

Loe lähemalt erinevate retkede kohta klikates järgnevale 

Korduma Kippuvad Küsimused

Lihtsalt väga meeldib: kolm päeva värskes õhus koos lastega. Õpime noortelt  iga kord midagi uut ja naudime säravate persoonide tekitatavat rõõmu ja valu. Kuid peamine, mis paneb jälle ja jälle seda tegema on see, kui kohtad sinuga matkal olnud lapsi ja nad tervitavad rõõmuga ja küsivad: „Millal me jälle läheme!?“

Täida kontaktvorm ja võtame sinuga esimesel võimalusel ühendust.

Meil on kolm lihtsat reeglit: soe peab olema, kõht peab olema täis ja üksteisega peab mugav olema koos olla. Nende reeglite täitmisega tegelemegi: lõkkel toorest toorainest söögi tegemine võtab aega mitu tundi. Enamus lapsi ei ole varem maja kütnud, seda õpitakse tegema. Tavapäraselt pole noored saanud nii pikalt vabas õhkkonnas koos olla ja suhelda. Just üksteise- ja teineteisega suhtlemist õpime ja harjutame.

Ei, miks? Sest tsiviilkaitse ütleb, et metsa tuleb minna laetud akuga mobiiltelefoniga.

Rahustuseks ütleme, et lapsed kasutavad telefone tavaliselt pildistamiseks ja tšättimiseks ennekõike nendega, kes ei tulnud.

Retkejuht tagab matka ettevalmistuse ja läbiviimise. Suhtleb lastevanematega, kooliga ja annab retkel toimunust aru ühisel kohtumisel pärast laagrit. Retkejuht toetab noorte tegevusi ja on peamine vastutaja nende turvalisuse eest. Retkejuhid on missiooni tundega inimesed, kes jagavad ühiseid väärtusi seoses KLAPP programmiga. Retkejuhid vastavad noorsootöö eetikale ja on läbinud mitmeid vajalike koolitusi, sealhulgas laagrikasvataja koolitus ja Punase Risti esmaabi koolitus. Eelkõige on retkejuht pidevas õppimises nagu laagris olevad nooredki. Me hoidume levinud täiskasvanulikust hoiakust, et meie oleme kõige targemad. Lastelt ja noortelt on alati midagi õppida, nii enese kui ühiskonna kohta üldiselt. KLAPP programm on nii läbiviijate kui osaliste jaoks lõputu kogemuste ja õppetundide varasalv.

Loe retkelise meelespead siit – RETKELISE MEELESPEA

Jälgi meid Instagrammis