SUVELAAGRID 2024

MTÜ START Retked korraldab sel aastal 5 päevased Heaolu ja Enesekindluse Laagrid, mis on suunatud 10-16 aastastele noortele. Kus kogenud kasvatajad ja spetsialistid juhendavad noori läbi mitmekesise programmi, mis sisaldab töötube ja tegevusi eneseregulatsiooni, identiteedi, esmaabi, vaimse tervise ning isikliku arengu teemadel. Laagrite  eesmärk on arendada noorte enesekindlust ja sotsiaalseid oskusi, pakkudes neile võimalusi toimetuleku harjutamiseks erinevates elulistes olukordades. Lisaks pööratakse tähelepanu noorte eneseregulatsiooni oskuste ja vaimse esmaabi teadmiste arendamisele. Vaimse esmaabi andmise põhimõtete õpetamiseks toetume Peaasi.ee materjalidele. Kuna laagris osalema planeeritud noorte vanus kattub osaliselt vanuselises mõttes noorte minapildi kujunemisega on laagrisse põimitud töötoad mis aitavad noortel mõtestada enda minapilti, mis omakorda toetab nende jätkuvat terviklikku arengut.

Laagrid toimuvad juulis ja augustis.  Laagri programm on koostatud laagrikasvatajate, meie organisatsiooni sotsiaalpedagoogi ning noorsootöötaja koostööl, et iga noor saaks laagrist kaasa maksimaalse enesekindluse ja uued eluks vajalikud oskused.
Ja loomulikult teeb iga laagri kõige paremaks naer, tants, trall, ujumine, mängud ja unustamatud lõkkeõhtud koos uute ja vanade sõpradega.

Mis? Kus? Kuidas?

KUS:

Kirikumäe kämpingud
Kirikumäe küla, Vastseliina vald, Võrumaa, 65201

Millal:

01.07-05.07
08.07-12.07
15.07-19.07
29.07-02.08
12.08-16.08
19.08-23.08

Sinna ja tagasi:

Kogunemine toimub laagri esimese päeva hommikul Tartu jaamahoone ees.
Rongiga sõidame Piusa jaama. Seal ootab meid buss, mis viib meid laagripaika.
Laagrist tagasi tulles toob buss meid Piusa jaama. Sealt sõidame rongiga Tartusse.
Tagasi saabume laagri viimase päeva õhtul. Vanematega kohtume Tartu rongijaama hoone ees.

Riietus:

Kuna laager toimub looduses, siis pane selga riided, mida võid õues kanda ja arvesta ka väikese matka ja lõkkeõhtuga! Ujuda saab järves, võta kaasa ujumisasjad!

Magamine ja pesemine:

Magamiseks on voodikohad ja voodipesu on olemas. Olemas on riietus- ja duširuumid. Võta kaasa pesemise asjad ning 2 rätikut (ujumiseks ja duši all käimiseks).

Söömine:

Süüa teeme üheskoos lõkkel.

Mida korraldajad ei soovita laagrisse võtta:

Suur summa raha. Väärtuslikke esemeid, mis võivad katki minna või kaduda (e-luger, tahvelarvuti, sülearvuti, ehted jne). Meditsiinitarbed (laagris on olemas kõik vajalik laste turvaliseks laagrikogemuseks ja esmaabiks). Kui teie laps vajab eraldi ravimeid, siis teavitage sellest kindlasti korraldajaid!

Palju maksab:

Ühe laagrivahetuse hind on 235 eurot osaleja kohta.

Küsimuste korral võta meiega julgelt ühendust:

laager@startretked.ee
+372 5689 8003

REGISTREERU LAAGRISSE SIIN

Vanema eesnimi

Vanema perenimi

Vanema e-posti aadress

Vanema telefon

Elukoht (linn või vald)

Lapse nimi

Lapse sünnikuupäev

Mis koolist noor tuleb?

Arve saaja ees- ja perekonnanimi
Märkida juhul, kui tegemist on eelnevalt märgitud lapsevanemast/hooldajast erineva isikuga. Kui arve tasujaks on juriidiline isik, siis palume märkida arve saajaks juriidilise isiku andmed.

Kuidas soovite tasuda laagri osalustasu?

Laagri kuupäevad

Olen tutvunud laagri broneerimise ja tühistamise tingimustega.

Olen tutvunud ja nõustun laagri sisekorra eeskirjadega. Olen tutvustanud laagri sisekorra eeskirju lapsele.